Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Zabawy weselne


POCIĄG

Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które kładą ręce sąsiadowi na ramiona i ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki". Zespół muzyczny gra i śpiewa "Jedzie pociąg z daleka" i wszyscy "jadą". Zespół muzyczny co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, na jakiej stacji i w jakim kraju są goście. Jeśli dojechaliśmy do Francji, to tańczymy Kankana, gdy dojedziemy do Grecji , to tańczymy Zorbę, w Wiedniu tańczymy Walca, w Rosji Kazaczoka, w USA..., itd.

GORĄCE KRZESŁO

Ustawiamy 5 krzeseł, dookoła których będzie chodziło 6 osób. Gdy zespół muzyczny gra, goście chodzą dookoła krzeseł. Gdy zespół muzyczny przestaje grać, należy usiąść na krześle. Dla kogo zabraknie krzesła, ten odchodzi z zabawy, zabierając ze sobą jedno krzesło. Ostatni  uczestnicy pozostający na parkiecie wygrywają.

 

BALONIKI

Wybieramy kilka par. Zasada jest następująca - Panowie trzymają wężyki od pompek, w które wetknięte są baloniki, pompki leżą na kolanach panów. Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na pompce do momentu jego pęknięcia. Wygrywa ta para, której balon pierwszy pęknie.

CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA

Zabawa weselna w ramach zabaw oczepinowych. W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie plecami na krzesłach. W tym czasie kapela przygrywa krótkie melodie. Na znak orkiestry, lub po zakończeniu utworu, Nowożeńcy odwracają się do siebie. Jeżeli obydwoje obejrzą się w tę samą stronę, to znaczy, że będzie chłopiec, jeśli w przeciwną, to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy, ile dzieci chce mieć Para Młoda.

SZNUREK

Dwóm osobom każemy stanąć na środku sali ze sznurkiem rozciągniętym między nimi. Goście weselni stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez zespół muzyczny, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, podnoszą go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas blisko siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać blisko siebie. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.

WRÓŻBY Z BALONÓW

W balonikach ukrywamy karteczki z komendami. Pan i Pani Młoda na przemian przekłuwają balonik. Mąż i żona przekłuwają po 5 baloników i czytają głośno co wylosowali. Zobowiązują się przy tym do wykonywania opisywanych czynności przez 3 kolejne miesiące małżeńskiego życia. Propozycja haseł wypisywanych na karteczkach:

od dzisiaj będę Ci codziennie masował(a) stópki

od dzisiaj to ja będę głową rodziny

od dzisiaj będę prać bieliznę współmałżonka

od dzisiaj to ja będę oddawać pensję małżonkowi

od dzisiaj będę słuchać mądrych rad teściowejod dzisiaj będę gotować obiadki

inne, zależnie od woli Pary Młodej

Młoda para przekłuwa na zmianę baloniki i czytają, co wylosowali.

KARETA

Jedna z popularniejszych weselnych zabaw. Do gry zapraszamy 9 osób różnej płci, które wcielają się w kolejne role: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnica, no i oczywiście Król (Pan Młody) i Królowa (Pani Młoda). Każdy musi zostać poinformowany kim jest. Zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec szybko krzesło, na którym się siedzi). Za niezareagowanie na słowo dostaje się karę. Karę otrzymuje ten który nie zareagował i nie obiegł krzesła lub zrobił to z dużym opóźnieniem np. Król (czyli Pan Młody reprezentujący Króla). Winowajca za karę musi wypić kieliszek wódki bez popitki (choć warto przemyśleć rozwiązanie z plasterkiem cytryny, zwłaszcza dla króla i królowej).
Podpowiedź do czytanki:
Na słowo kareta muszą zareagować aż 4 części:
Kareta = woźnica + koła + król + królowa
Zaprzęg = woźnica + koła + król + królowa + konie

Oto 2 alternatywne teksty, które może przeczytać prowadzący zabawę:

Wersja 1
Dawno, dawno temu żyli sobie król z królową.
Mieli konie, karetę i woźnicę. Kiedyś król zawołał woźnicę i tak mu powiedział: "Woźnico zaprzęgaj konie do karety, bo królowa chce pojechać na spacer". Posłuszny woźnica poszedł i zapiął konie do karety. Kiedy król z królową wsiedli do karety, król zawołał: "Woźnico daj koniom znak do jazdy". I pojechali.
Para królewska jedzie w swej pięknej karecie przez okolicę, nagle prawy koń okulał, lewemu koniowi nic się nie stało. Przestraszony król zawołał: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, sprawdź, co się stało".
Królowa ze strachu zemdlała, a woźnica znalazł w kopycie prawego konia gwóźdź i go wyciągnął. W kopycie lewego konia nie znalazł nic.
Po chwili zniecierpliwiony król zwraca się z pytaniem do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico czy wszystko w porządku?" Woźnica odpowiada ,że tak. Siada na koźle i daje koniom znak do jazdy.
Para królewska w swej pięknej karecie, złotej karecie jedzie dalej. Po chwili król wychyla się z okna karety i mówi do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, zatrzymaj konie, bo królowa chce zaczerpnąć świeżego powietrza". Woźnica zatrzymuje konie i kareta staje. Z karety wysiada król i królowa. Nagle w oddali słychać grzmot - zaczyna padać deszcz, wszyscy są mokrzy, nie ma co czekać - król zarządza powrót na zamek.
Po przybyciu na zamek konie zatrzymują się i król i królowa wysiadają z karety. Król woła do woźnicy: "Woźnico, mój drogi woźnico wyprzęgnij konie i odstaw karetę". Zadowolona i szczęśliwa królowa pyta po chwili: "Woźnico czy odstawiłeś konie i karetę?" Woźnica odpowiada, że tak.
"Dziękuję ci woźnico, mój drogi woźnico" - odpowiada królowa.

Wersja 2
Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa. Król i Królowa ze swoim woźnicą bardzo lubili jeździć swoją karetą. Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne. Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.
Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla: "Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem." Woźnica zaprzągł konie i karetę. Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla: "Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe."
Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.
W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla: "Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy, by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami."
Król rzekł do Królowej: "Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa."

Wersja na 5 osób :

Dawno temu żył sobie KRÓL i KRÓLOWA .Mieli oni piękne KONIE , złotą KARETĘ i głuchego , starego WOŻNICĘ .Pewnego dnia KRÓL zabrał KRÓLOWĄ na przejażdżkę .Rozkazał więc WOŻNICY by zaprzągł KONIE do KARETY . WOŻNICO ! WOŻNICO ! Zaprzęgnij KONIE do KARETY ! WOŻNICA nie odpowiada , więc KRÓL cierpliwie powtarza : WOŻNICO ! WOŻNICO ! Obudż się i zaprzęgnij KONIE do KARETY. WOŻNICA posłusznica wykonał polecenie KRÓLA i KRÓL z KRÓLOWĄ pojechali na przejażdżkę . Lecz nagle PRAWY KOŃ zaczął kuleć . Przestraszony KRÓL zawołał : WOŻNICO ! WOŻNICO ! Pójdż i zobacz co tam się stało .Posłuszny WOŻNICA poszedł i znalazł w kopycie PRAWEGO KONIA gwóżdż . LEWY KOŃ leciutko zadrżał .Więc KRÓL zwraca się do WOŻNICY : WOŻNICO ! WOŻNICO ! Czy wszystko jest w porządku ? WOŻNICA posłusznie odparł że tak .KRÓL i KRÓLOWA w swej złotej KARECIE jechali , jechali lecz nagle KRÓL wychyla się z okna KARETY i woła do WOŻNICY : WOŻNICO ! WOŻNICO ! WOŻNICO ! Wstrzymaj nasze KONIE i KARETĘ bo KRÓLOWA chce iść na spacer . I KRÓLOWA z KRÓLEM poszli na spacer . Wkrótce jednak zaczął padać deszcz i KRÓLOWA zachciała wracać .Więc KRÓL zawołał do WOŻNICY : WOŻNICO ! WOŻNICO ! Zaprzęgnij KONIE i odstaw KARETĘ a KRÓLOWA dodała : Dziękuję wam za miłą przejażdżkę . I to już niestety koniec bajki o KRÓLU , KRÓLOWEJ , ich pięknych KONIACH ,złotej KARECIE i naszym starym ,głuchym ale posłusznym WOŻNICY !!!

 

 

DZIEŃ Z ŻYCIA RODZINY
Wybiera się dwie takie same grupy. Jedną wybiera Panna Młoda ze swojej rodziny, drugą Pan Młody ze swojej rodziny. Następnie czytane jest opowiadanie a wyczytane osoby lub grupy osób mają za zadanie szybko obiec swoją rodzinkę i usiąść na swoim krześle. Państwo Młodzi oceniają która rodzina wygrywa w konkurencji.

Rodzina I Rodzina II
mama mama
tata tata
Wacek Wacek
Witek Witek
Gosia Gosia
Pikuś Pikuś
słoń słoń

mama + tata = rodzice
Wacek + Witek + Gosia = dzieci
mama + tata + dzieci = rodzina
mama+ tata + dzieci + Pikuś + słoń = wszyscy

OPOWIADANIE

Pewnego razu TATA powiedział: do naszego miasta przyjechał cyrk. WSZYSCY bardzo się ucieszyli, ponieważ TATA obiecał, że jutro CAŁĄ RODZINĄ pójdziemy na przedstawienie. Świetnie! Zawołał WITUŚ. Bardzo chciałbym zobaczyć SŁONIA. E tam SŁOŃ, małpy są o wiele ciekawsze powiedział WACUŚ. Ja tam najbardziej lubię naszego PIKUSIA, powiedziała GOSIA, ale to tylko kundel. Pójdziemy WSZYSCY powiedział TATA, a MAMA go poparła. Następnego dnia MAMA kupiła bilety i WSZYSCY poszli do cyrku. Przedstawienie się zaczęło. Występowały małpy, tygrysy, potem konie, a na końcu śmieszny klaun. Lecz DZIECI zaczęły się bardzo niepokoić bo wciąż nie było SŁONIA. Ja chcę SŁONIA! - zaczął wołać WITUŚ, a ja chcę lody zmienił temat TATA i kupił lody. RODZICE spojrzeli na siebie, a DZIECI nadal czekały na SŁONIA , a SŁONIA wciąż nie było. Po paru innych występach wreszcie na arenie pojawił się SŁOŃ. DZIECI bardzo się ucieszyły. Czas szybko mijał, przedstawienie dobiegało końca. Cała RODZINA dobrze się bawiła, a najbardziej DZIECI .WSZYSCY zadowoleni wrócili do domu. Nawet PIKUŚ szczekał z radości. Przy kolacji TATA obiecał DZIECIOM ,a MAMA potwierdziła, że jutro z PIKUSIEM , jak będą grzeczne, to znowu WSZYSCY pójdą do cyrku, aby zobaczyć jeszcze raz SŁONIA i inne zwierzęta. I tak zakończył się dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test zgodności
Para młoda siada na krzesłach tyłem do siebie, w rękach mają kartki. Ona ma 2 kartki z napisem: "ja" i "on". Młody ma z napisami: "ja", "ona".
Prowadzący zadaje pytania typu:

"kto pierwszy powiedział kocham cię",

"kto lepiej prowadzi samochód",

"Kto będzie trzymał kasę"

"Kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni",

"Kto pierwszy zasypia w łóżku"

"Kto będzie zmywał po posiłkach?",

"kto będzie rządził w sypialni"

"kto ma fajniejszych teściów",

"kto nawiązał znajomość pierwszy"

itd., para odpowiada na pytania podnosząc do góry kartki jednocześnie, z wskazaniem JA lub ON/ONA

 

LIST OD KOLEGÓW Z KLUBU STARYCH KAWALERÓW

- zabawę tą przeprowadza się w trakcie biesiady za stołami -tekst czyta prowadzący na przemian ze świadkową lub świadkiem , najpierw po polsku i tłumaczenie na ,,włoski '' ;-)

 

 

 

 

 

 

Bongiorno Kamillo frajera                                   (Dzień dobry drogi Kamilu)
Kontato schizofrenio                                         (bardzo nas cieszy)
Liberta kaput                                                   (że się ożeniłeś)
Akademio kabaretto                                          (w tym uroczystym dla Ciebie dniu)

La dyscyplina dyktatore                                     (życzymy Ci wiele radości i szczęścia)
Paloma maszkarone                                            (pojąłeś piękną żonę )
Katorga, galera, patoga                                      (po weselu rozpoczniesz normalne życie)

Finito amore...                                                  (wasz związek będzie pełen miłości)
Cinquecento bambini                                        (potem może przyjdą dzieci)
Padre Virgilius                                                  (zostaniesz ojcem)

Silencio mortale                                                (będziesz się cieszyć tą perspektywą)
Arszenikos cyjankare                                        (dbaj o teściową)
Piwencjo kuflozo                                              (i o teścia)
Vizitato prokuratore                                         (a zostaniesz doceniony)
Gratulacjone                                                   (życzymy Ci)
Non kolaboracjone                                           (miłej współpracy)
Forsa finito                                                      (dużo pieniędzy)
Apartamento sutereno                                      (ładnego mieszkania)
Karocze sireno                                                 (dobrego samochodu)
Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka         (udanych wakacji co roku)
Cavalieros Sicilianos Italianos                       (tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii)

Kumplos smutatos                                       (podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów)

P.S. Bongiorno stonka inwazione                   (Pozdrowienia dla gości weselnych)

 

Posiadam ponadto jeszcze około 20 fajnych , śmiesznych i ciekawych zabaw które przedstawiam już na indywidualnym spotkaniu ;)